Who's Who

Flag Officers
Commodore:          Leonard Blaney
Vice Commodore:  Bernie Kamp
Rear Commodore:  John Lochran
Fleet Captain:          Robin Gaynor

Officers
Secretary:    Jennifer Mitchell
Treasurer:   Lisa Reilly

Club Manager        Lucas Packard
Function Manager        Lizzie Ruiz
Bar Staff
Juliana Ritz, Valerie Ritz, Jon Capachione, Jacqueline Capachione, Ryan Beane, Lilly Ciaranca, Karen Meehan, Kerri Sullivan, Sam Larson, Will Hillman, Will Hentschel, Larry Vale, Caroline King
Audit
Chair
:   
Ken Fosdick, Brian McGowan
Budget Committee
Chair
:  Lisa Reilly
Leonard Blaney, Bernie Kamp, John Lochran, Robin Gaynor
Membership Committee
Chair:
Shanna Omanski
Club Representative to Plymouth Harbor Committee
Bryan Belsito
Entertainment Committee
Chair:  Tom Tarantino
Vice Chair
Flag Liaison
House, Grounds and Maintenance
Chair Person:  Gerry Bryant
Co-Chair:         
Bob Arnold
Flag Liaison:      Len Blaney
Jean Aimone, RC Bonneau, Kathy Burns, Put Burns, Joe Butterfield, Paula Butterfield, Mark Cleveland, Steve Curtis, Helen Hamilton, Joy Hurley, Mike Hurley, Todd Monska, Walter Murphy, Dave O’Donnel, Karin Weymouth, Russ Weymouth, Charles Bramhall, Cheryl Bramhall
Insurance and Legal
Chair: 
Ned Joyce
Food and Beverage Committee
Chair: 
Steve Curtis
Members at Large Serving on Executive Committee
Josh Hanlon & Carl Nielson, Jr    Terms expire 2022
Craig Carreau & Bob Murphy      Term Expires 2023
Erika Bzdel & Bill Harris                Term Expires 2024
Nominating
Janice Boyle, Richard Blatterman, Paul Nugent
Personnel Committee
Chair:    Leonard Blaney
Leonard Blaney, Bernie Kamp, John Lochran, Robin Gaynor
PHRF
Governor: 
Rob Reifeiss
Fleet Handicapper:  John DeMarsh
Sailing Committee
Chair:  
Ned Joyce
Flag Liaison: John Lochran
Richard Blatterman, Craig Carreau, Robin Gaynor, Carl Nielsen, Rob Reifeiss
Waterfront Steward 
Waterfront Committee
Chair Person:        Dana Flynn
Flag Liaison:          Bernie Kamp
Jim Begley, Bryan Belsito, Peter Boucher, Eric Brenner, Gerry Bryant, Jack Callahan,  Dana Flynn, Ed Gellar, Jim Higgins, Mike Hurley, David Iovanna, Billy Kane, John Lochran, Barry Maffini, Steve Masiello, Dan May, Bob Murphy, David O’Connell, Bob Reilly, John Sellier, Bob Sexton, Jack Smith, Joe Butterfield
Dock Hand:    Justin Ritz
Welcoming Committee
Chair:
Helen Hamilton
Holly Carr; Marianne Carroll, Co-Chair,
Linda Landry, Co-Chair; Barbara Stevenson, Secretary